Středoškoláci z jedné ze škol v Praze 10 měli nedávno zajímavou možnost zhodnotit práci policie a své zkušenosti s ní. Hodnocení bylo zajímavé nejen pro studenty, ale také pro policisty, kteří názory studentů berou vážně. Hodnocení proběhlo po besedě, které se studenti zúčastnili. Informoval o tom nprap. Jaroslav Bican na webu PČR prostřednictvím tiskové zprávy „Policie očima středoškoláků“.
Besední a přednášková činnost ve školách patří tradičně mezi hlavní náplň práce policistů z oddělení tisku a prevence. Beseda s policistou v jedné střední škole v Praze 10 však měla nevšední zakončení. Žáci diskutovali s přednášejícím policistou o zákonnosti projevů extremismu a nebezpečnosti jeho forem a věnovali se i historickému kontextu extremistických hnutí.
Vrcholem celé diskuse pak byla možnost anonymního ohodnocení přednášejícího nebo policie vůbec. Vyjádření jednotlivých studentů bylo pro policisty zajímavou zpětnou vazbou. Proto zvažují, že se k podobné formě budou vracet častěji.
Co se v hodnocení studentů objevilo? Nechyběly dotazy, popis vlastních zkušeností i obecná shrnutí.
Např.: „Před několika týdny nám hodil někdo dva náboje do schránky. Je nějaká šance, že se najde pachatel? Díky. (Náboje jsme odeslali na policii).“
„Myslím, že práce policie je jedna z těch nejnevděčnějších a cokoliv, co uděláte a vykonáte, je vidět. Do vaší pozice se chce dostat jen málokdo, ale nechci chválit ani Vám nadávat. Jen městská policie by se nemusela chovat tak důležitě…Jinak díky za přednášku.“
„Zkušenosti s policií mám pozitivní. Jednou jsme uslyšeli řev malého dítěte z okna a následné nadávky jakési ženy a rány. Policie přijela do dvou minut a okamžitě vše objektivně řešila.“
A jaké jsou Vaše zkušenosti s policií? Jsou stejné nebo jiné než u středoškoláků z Prahy 10? Napište nám své zkušenosti do diskuze na náš facebook! Těšíme se na Vaše názory.
Foto a zdroj: Web PČR, TZ Policie očima středoškoláků, nprap. Jaroslav Bican. 12. 2. 2015
pchj
|